trešdiena, 2012. gada 11. jūlijs

Seriāls par seriāliem. 2.sērija.


Pirmo sēriju par Arrested Development, Modern Family, Community un 30Rock varat atrast šeit: Seriāls par seriāliem. 1.sērija.

Šajā sērijā turpināšu aprakstīt tos situāciju komēdiju seriālus, kurus gadu gaitā esmu noskatījusi un atzinusi par labiem esam. Kā arī, nobeiguma daļā apskatīšu tā saucamos proletariāta izstrādājumus, kuri, manuprāt, ir izpelnījušies nepelnītu, bet visnotaļ paredzamu popularitāti skatītāju vidū. Tas, protams, būs ļoti subjektīvs un arī varen snobisks skatījums, bet kāds nu būs, tādu ņemiet par labu! Katrā gadījumā, klusēt par to es vairs nejaudāju. 
Un, jā - secībai arī šoreiz IR nozīme.

5. Tātad, 5.vietā esmu ierindojusi daudziem labi zināmo seriālu “Cougar Town” [2009 - ...] http://www.imdb.com/title/tt1441109/ , kura kaislīgs cienītājs ir jau mazākam skaitam cilvēku zināmais Abeds no Community.

Visupirms tiem, kas šo seriālu ir izlaiduši tikai tāpēc, ka pumu (un arī citu dzīvnieku) piedzīvojumi, pat, ja tajos ietilpst kādas pilsētas okupācija, viņus 100 gadus neinteresē, paskaidrošu, ka šis nav National Geographic produkts, kā varētu spriest pēc nosaukuma. Ja ieskatamies amerikāņu slenga vārdnīcā, tad redzam, ka jēdziena “Cougar” nozīme ir – sieviete (parasti pēc 30 gadu vecuma), kas iecienījusi seksuālas attiecības ar jaunākiem vīriešiem. Ja arī tagad tu neesi ieintriģēts, tad turpini vien skatīties savu “The IT Crowd”. Savukārt, pārējie uzmanīgi lasa tālāk.
Šis ir viens no tiem seriāliem, kas tevi gan sasmīdinās, gan, iespējams, padarīs par alkoholiķi. Tev tagad pašam ir rūpīgi jāizvēlas, kas tu gribi būt - drūms atturībnieks vai jestrs plencis, kas dzīves kukuržņiem pāri streipuļo smejot. Jā, iespējams, ir arī citas alternatīvas, kā, piemēram, turpināt būt dzīvespriecīgam nedzērājam, izlaižot šo izstrādājumu un turpinot skatīties citus sit-com seriālus, tomēr – cik ilgi? Tagad, kad tu zini, ka Cougar Town skatīšanās ir skaidrajam saprātam bīstama, vai tiešām varēsi noturēties slepus nepalūrot ne bišku? Pat zinot, ka atkarība var iestāties jau no vienas sērijas? Vairāk neko neteikšu – skatieties vai neskatieties paši! Uz savu atbildību.

Atzīmēšu vien to, ka vienīgā šī izstrādājuma vājā vieta ir 3. sezonas sākums, tomēr seriāls ātri vien saņemas un turpina būt pat vēl lieliskāks kā pirmajās 2 sezonās.


6. Tagad par seriālu, kas zaudē vismaz 3/4 no savas auditorijas, tiklīdz tā ir izlasījusi aprakstu par to iekš IMDb datu bāzes : “Uz scenāriju tikai daļēji balstīta komēdija par Fantāzijas futbola līgu.”
BUM! Pirmie atkrīt visi ne-amerikāņi, kuru izpratne par futbolu krasi atšķiras no amerikāņu variācijas par tēmu. Tālāk pazūd amerikāņu sievietes, kurām sports neinterese pēc definīcijas. [Izņemot ņujorkietes un Kalifornijas štata iedzīvotājas.] Tad amerikāņi, kuri atzīst tikai real-deal, jo fantāzijas ir priekš bērniem! Un paši pēdējie izklīst bērneļi, kuriem, kā izrādās, seriāls ne tikai nav domāts, bet cenzūras atzīts pat par kaitīgu esam. Un pamatoti! Kas tad vispār ir palicis? Visticamāk, tie, kuri paši piedalās fantāziju futbola līgās, ziņkārīgie tomi un Zēna, t.i. - es, kurai uz to brīdi nekā cita nav ko skatīties.

Runa ir par “The League” [2009 – 2011] : http://www.imdb.com/title/tt1480684/

Sižets īsumā : stāsts par 6 draugiem, kuri savu dzīvi ir pakārtojuši hobijam - fantāziju futbola komandu veidošanai, un, ņemot vērā to, ka tā ir arī savstarpēja sacensība (visi spēlē vienā līgā), kopīgā draudzība (un arī ģimeniskās saites) bieži vien kļūst par nepatīkamu šķērsli ceļā uz uzvaru.

Lai jums rastos priekšstats, kādai auditorijai seriāls ir piemērots, ieskatam nedaudz par mani. Ar sportu īpaši neaizraujos (ne skatveidā, ne darveidā), par amerikāņu futbolu ir tikai miglains priekšstats un par tādām fantāziju līgām man bija pirmā dzirdēšana. Joprojām. Un, neskatoties uz visu to, jāsaka, ka seriāls ir lielisks! Pat, ja man bija tikai aptuvena nojausma, ar ko seriāla varoņi savā brīvajā laikā tik mērķtiecīgi un apmāti nodarbojas, tas man netraucēja izbaudīt lielisko humoru (ļooti asprātīgs, ātrs un arī rupjš!), un ar interesi sekot līdzi personāžu sadzīves peripētijām. Pirmā ar pusi sezona, salīdzinoši, bija bālāka, bet, sākot no otrās sezonas vidus, līdz pat 3. un noslēdzošās sezonas beigām, seriāls vienkārši žilbināja. Iesaku!
UN, vienā no pirmā plāna lomām izpildās pats Jon Lajoie, kura komēdiju skeči un dziesmas ir iekarojušas plašu ievērību viņa talanta zinātāju aprindās.


7. Šo seriālu - “3rd Rock From the Sun” [1996-2001] http://www.imdb.com/title/tt0115082/ - par citplanētiešu ieceļotājiem, kuri cilvēku veidolā izbauda dzīvi uz planētas Zeme, šķiet -90.to gadu beigās, demonstrēja arī pašmāju televīzijas, un es tolaik biju ļoti uzcītīga tā skatītāja. 
Pēc padsmit gadiem, intereses pēc, nolēmu uzmest tam savu šodienas aci, lai saprastu, vai tas, par ko es smējos savos 18, man liksies smieklīgs arī tagad. Un, jā – izrādās, ka mana humora izjūta nav progresējusi! Labā ziņa ir tāda, ka nav arī regresējusi, tāpēc varēju atkārtoti izbaudīt visas 6 sezonas, kā sendienās. Un arī jums rekomendēju.


8. Un kā pēdējo šoreiz apskatīšu "Happy Endings" [2011 - ...] http://www.imdb.com/title/tt1587678/

Ja vien jūs varēsiet tikt pāri aktiermākslas un raksturu izstrādes ziņā diezgan vājajai (tomēr ļoti asprātīgajai!) pirmajai sezonai, garantēju, ka otrā sezona jums kompensēs ziedoto laiku ar uzviju!

Īss sižeta izklāsts : līgava atstāj savu topošo vīru pie altāra un aizmūk no ceremonijas ar zelli skrituļslidās. Viss jau būtu forši (līgavainis bišķu paraudātu un pēc 20 gadu psihoanalīzes terapijas ar savu likteni samierinātos), ja vien gadu gaitā  nebūtu sadzīvoti kopīgi draugi, kuri nu tagad būtu kaut kā jāsadala. Un seriāls ir par to, kā nu visiem tagad būt.

Lai jūs ieintriģētu vēl vairāk, atklāšu, ka humors šeit ir ātrs, daudzslāņains un ļoti pozitīvā nozīmē savdabīgs. Manuprāt, kombinācija, kura, diemžēl, nav pārāk bieži sastopama situāciju komēdijās, tāpat kā vīrišķīga geja personāžs, kurš ir pilnīgs pretstats masu medijos (tai skaitā - kino) kultivētajam priekšstatam par homoseksuāla vīrieša izskatu un tā ārējām izpausmēm. Skatieties!


Nākošajā sērijā par Bored to Death, How I Met Your Mother, The Big Bang Theory un Better Off Ted.

otrdiena, 2012. gada 3. jūlijs

Iron Sky [2012] jeb blogeru seanss Nr.4



Lai arī es kā romantiska būtne labprātāk Mēnesi asociēju ar Mēnesnīcas sonāti* un laumiņu naksnīgo rotaļu pavadoni, nevis rosīgiem nacistiem 4.-tā Reiha gaidās, tomēr no Acmefilm piedāvājuma noskatīties B kategorijas filmu bez maksas, pie kam – ļoti labā kompānijā, es nespēju atteikties. [Jā, ļoti iespējams, ka manos rados tomēr var atrast kādu Bergu vai Šteinu, par kura eksistenci mani neviens nav informējis.]

Tad nu lieliskā noskaņojumā, jau paspējusi noandelēt savu 6.rindas ielūgumu pret 10.rindas biļeti, sēžu un gaidu, kad sāksies solītais cirks ar zirgiem jeb gandrīz-jau-kulta sci-fi nazisploitation parodija “IRON SKY”.



Ak, jā - pirms seansa vēl tiek demonstrēts sveiciens no filmas veidotājiem, kas drīzāk atgādina sveicienu no porno industrijas pārstāvjiem, pārliecinoši apstiprinot manas aizdomas, ka turpmākās 2h nāksies brutāli atsēdēt ietaupītos 4LVL, lai pēc tam varētu uzrakstīt ironisku recenziju par pieredzēto un uz laiku laikiem pielikt treknu punktu 2.šķiras izstrādājumu baudīšanai.



Un tomēr nē! Man nācās domās jau iezīmēto recenzijas trafaretu mest ārā un sākt visu no jauna. Un tas nebūt nebija viegls uzdevums, jo es pat 3 dienu laikā neesmu spējusi lāgā noformulēt, ko īsti es esmu noskatījusies.

Filmas sižets īsumā ir tāds, ka pēc zaudējuma 2.pasaules karā, nacisti pārceļas uz Mēness tumšo pusi, kur savā nodabā turpina attīstīt Sci-fi tehnoloģijas, savstarpēji vairojās un gaida brīdi, kad varēs atgriezties uz Zemes, lai realizētu plānu valdīt pār visu pasauli. Tāds brīdis pienāk 2018.gadā, kad rodas izdevība satikt ASV prezidenti, kurai arī ir Fīrera cienīgas ambīcijas, un nacistu uzbrukums to realizācijai tagad vairāk kā lieti noderētu.

Lai arī filmas vēstījums ir visnotaļ skaudrs, tā pasniegšanas veids ir, maigi izsakoties, savdabīgs. Sākot jau ar to, ka nacistu labā darbojas kāds zinātnieks, kas vizuāli ir ļoti līdzīgs slavenajam Manhetenas projekta iedvesmotājam, visslavenākās teorijas un formulas atklājējam, kosmoloģijas tēvam un, cita starpā, cīnītājam par rasu vienlīdzību, par kura notveršanu nacisti savulaik bija izsludinājuši lielu atlīdzību. Jo šamējais, sagadīšanās pēc, vēl arī ebrejs/žīds pēc tautības. Kamēr šajā izstrādājumā viņa līdzinieks Richtera k-gs [tāds ir viņa uzvārds] ir ierakumu otrajā - nacistu pusē, kur vaļas brīžos niekojas ar albinizatora izstrādi un gūstekņu secēšanu, zinātnes vārdā.
Iespējams, dziļā doma ir tāda, ka nav vēl zināms, kura no abām iesaistītajām pusēm (ASV vai nacistu impērija) ir lielāks ļaunums cilvēcei, ja vien skatāmies pēc darbiem, nevis tikai formastērpa un sveicināšanās paradumiem. Un, iespējams, mēs būtu pārsteigti uzzināt, kurš tad īstenībā dzīvo tajā Mēness tumšajā pusē.

Lai kā arī būtu, jāatzīst, ka garlaicīgi nebija, un es patiešām biju pārsteigta, ka par spīti visiem labvēlīgajiem nosacījumiem (B-kategorija, nacisti, ASV ārpolitika, gīku (IBMP**!) auditorija), kas a’priori paredz kariķēt līdz bezgalībai visu, kas kustas vai nekustas, filma tomēr spēja noturēties gaumes (vismaz manējās!) robežās. Katrā gadījumā, es smējos ne vienu reizi vien un skaļi, kas nenotiek nemaz tik bieži, pie reizes apstiprinot savus novērojumus, ka eiropiešu kino piemīt daudz labāka humora izjūta, nekā aizokeānijas izstrādājumiem. Un nobeigums, kopā ar lielisko Laibach muzikālo variāciju par ASV himnu, bija episks. Jā. Es lieku 8/10.



*sveiciens lieliskās prezentācijas autoram Sergejam, kuram šis pats Bēthovena sacerējums noteikti asociējas ar kādu viņam mīļu filmu!
**IBMP – I beg my pardon! 

P.S. Paldies KinoKultam, Kinocast.lv un pārējiem kino blogeriem par laipno uzņemšanu savā lokā. :)

P.P.S. Interesanti, vai man vienīgajai galvenais nacistu varonis vizuāli ļoti atgādināja Patriku Sveiziju, bet Dizainere, savukārt, – Ketrinu Zetu Džounsu?